Bingöl Yasin Börü ‘nün yerine Kurban eti dağıttı
Bingöl Merhamet Eli Derneği, PKK/HDP’lilerce katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının yerine kestikleri kurbanların etini fakir ve muhtaçlara ulaştırdı.
05/10/2015

Diyarbakır’da geçen sene Kobani bahanesiyle PKK/HDP’lilerce yapılan saldırılarda, kurban eti dağıttıkları sırada vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının anısına başlatılan ‘Yasin Börü ‘nün ulaştıramadığı kurban etlerini sizler ulaştırın' kampanyası kapsamında başlatılan kurban eti dağıtma çalışması Bingöl’de de başladı.


Bingöl’de “Yasin Börü ‘nün yerine kurban eti dağıtmaya var mısınız?” kampanyasına destek veren HÜDA PAR Bingöl il başkanı Hamdullah Tasalı, şehit Yasin ve arkadaşlarının adına Bingöl’de fakir ve muhtaçlara kurban eti dağıtımında bulundu.


Konuyla ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Merhamet Eli Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, ‘Yasin Börü ‘nün yerine kurban eti dağıtmaya var mısınız? Kampanyası kapsamında Yasin Börü ve arkadaşlarının adına Bingöl’de fakir ve muhtaçlara ulaştırılmak üzere, kestikleri kurban etlerinin dağıtımına başladıklarını söyledi.


Kurban Bayramı'nın tüm ümmete, insanlığa ve Bingöl halkı için hayırlara vesile olmasını dilediklerini belirten Tamaç, hayırseverlerin de katkısı ve vekâleten kendilerine gönderilen kurbanlıkları kestiklerini belirterek,  " Et kesim, parçalama ve paketleme noktasında üye ve gönüllülerimiz üstlerine düşenin en güzelini yerine getiriyorlar. Kurban etlerini önceden tespit ettiğimiz muhtaç ailelere dağıtmak için çalışmalarımız devam ediyor. Tüm fakir ve muhtaçlara ulaşmak için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz.” dedi.


Bayram boyunca Kurban eti dağıtım çalışmalarının devam edeceğini belirten Tamaç, tespit ettikleri tüm muhtaç ve fakirlere ulaşmaya çalışacaklarını vurguladı.